Berlin Lalesi projeleri bekliyor
26 Eylül 2010 / BERLİN

ALMANYA'nın başkenti Berlin'de Türkler ile Almanlar arasında birlikte yaşama katkı sağlamak amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlenen "Berlin Lalesi" yarışmasının 5'incisi için start verildi.

Berlin Lalesi projeleri bekliyor

Berlin Uyum ve Göç Dairesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Berlin Eyaleti Başbakanı Klaus Wowereit'ın himayesinde gerçekleştirilecek yarışmada Körber Vakfı da 10 bin Euro'luk para ödülü verecek.

Berlin Lalesi yarışması için Türkler ve Almanlar arasında birlikte yaşamın nasıl daha güzel şekillendirilebileceğine dair hazırlanacak projelerin 19 Kasım'a kadar gönderilmesi gerekiyor. Projeler önümüzdeki sene Ocak ayında aralarında Federal Meclis eski Başkanı Rita Süssmuth, Murat Topal, Aydan Özoğuz, Nihat Sorgeç ve Bahattin Kaya'nın da yeraldığı bir jüri tarafından değerlendirilecek. Ödül töreni ise 21 Mart 2011'de Berlin Belediye Sarayı'nda düzenlenecek. Projeyle ilgili detaylı bilgi için www.berliner-tulpe.de adresinden bilgi alınabilinir.Dikkat: Sitede yer alan haberlerin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!