28 Aralık 2012 - / Murat TOSUN
Berlin’de en çok soruyu Mutlu sordu

Berlin Eyalet Parlamentosu Yeşiller Milletvekili Özcan Mutlu, parlamentonun son yasama dönemindeki en aktif politikacısı oldu.

Özcan Mutlu, 11 Ekim 2011’de başlayan 17. yasama döneminde şu ana kadar senatoya toplam 59 yazılı soru önergesi verdi. Mutlu, bunun yanı sıra meclis oturumlarında 9 sözlü soru yönelterek, senatodan bilgi istedi. Aynı zamanda partisinin eğitim politikaları sözcüsü de olan Mutlu, demokrasilerde hükümetlerin çalışmalarını kontrol edebilmek için soru önergelerinin iyi bir araç olduğunu söyledi.

Gelecek yıl yapılacak genel seçimlerde Mitte ilçesinde direkt aday olan Mutlu’nun soru önergeleri, ağırlıklı olarak eğitimi kapsıyor. Mutlu, “Soru önergelerimin bir çoğunda senato, bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldı. Örneğin bir soru önergemle Berlin’deki okulların yarısının yangına karşı korunmadığı ortaya çıktı. Bunun için 20 milyon Euro’luk yatırım yapılması gerektiği tespit edildi. Başka bir soru önergemde ise okullarda yeterince personel olmadığı ortaya çıktı” dedi. Mutlu’nun ardından ikinci sırayı 50 soru önergesi ile eski senatörlerden Sol Partili Katrin Lompscher aldı. Lompscher’i yine Sol Partili Klaus Lederer izledi.

 Dikkat: Sitede yer alan haberlerin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!